neararsan.forum.st
Muh. Den. Mali Analiz Ltfernyeolun

Join the forum, it's quick and easy

neararsan.forum.st
Muh. Den. Mali Analiz Ltfernyeolun
neararsan.forum.st
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Muh. Den. Mali Analiz

Muh. Den. Mali Analiz Empty Muh. Den. Mali Analiz

Mesaj tarafından Admin 26th Mayıs 2009, 10:15

Muh. Den. Mali Analiz 2005-2006
« : Şubat 07, 2007, 12:16:53 am » Alıntı

*-Denetim riskini oluşturan öğeler bileşimini gösteren formül hangisidir? /Asıl Risk * Kontrol Riski * Bulgu Riski
*-Finansal tablolardaki tutarların ve açıklamaların doğruluğunu değerlendirebilmek için kanıt toplama işlemine ne ad verilir? / Maddî doğruluk testi
*- Hangisi risk değerlendirme sürecinin aşamalarından biri değildir? /Örgütsel yapının oluşturulması
*- İç kontrol hakkında bilgi toplamada kullanılmayan /Doğrulama
*- Hangisi iç kontrolün unsurlarından biri değildir? / Denetim standartları
*-Denetçinin bilgi edinmek istediği ve aynı türden birimlerin oluşturduğu alan veya ana kütleye ne ad verilir? / Evren
*-Evrenden bir örneklem seçilmesi ve sadece bu örneklemin incelemeye alınması ile varılacak sonucun evrene mal edilmesi olayına istatistikte ne ad verilir? / Örnekleme
*-Bir denetim sürecinde birden fazla yıllarda kullanılan bilgilerin bulunduğu denetim dosyası hangisidir? /Devamlı dosya
*-Kanıtın kalitesine etki eden etmenlerden değildir? / Tutarlılık
*-Denetçi bir örnekleme uygulamasında örnekleme riskini 10% olarak belirlemişse güvenilirlik veya güven düzeyini yüzde kaç olarak görüyor / 90
*-"Bu örnekleme türü için önemli olan hata ya da hilenin parasal olarak ne kadar olduğu değil var olup olmadığıdır." Verilen ifade aşağıdaki örnekleme türlerinden hangisi için geçerlidir? /Nitelik örnekleme

*- Hangisi bilançoda yer almaz?/ Brüt satış kar veya zararı
*-Denetçi uygunluk testlerini yaptıktan sonra kontrol riskini yüksek bulursa ne yapar? / Maddî doğruluk testleri denetim programının kapsamını genişletir
*- Hangisi iç kontrol sistemine yönelik olarak yapılan denetim testidir? / Uygunluk testleri
*-Denetçi çalışmaların tamamlanması aşamasında hangisine dikkat eder? / Bilanço sonrası olayları gözden geçirir

*-Denetçinin görüşünü ortaklara ve diğer bilgi kullanıcılarına iletmesine ve onların müşteri işletmenin malî tablolarına güven duymalarını sağlamak için kullandığı araç hangisidir? / Denetim raporu
*-Denetçi denetim ile ilgili görüşünü denetim raporunun hangi bölümünde açıklar? / Görüş bildirme paragrafı
*-Ekonomik eylemler ve olaylar hakkındaki savlar ile oluşturulmuş kriterler arasındaki uygunluğun derecesini araştırmak için bağımsız bir uzman tarafından,bu savlarla ilgili kanıtların nesnel olarak elde edilmesi değerlendirilmesi ve sonuçların bilgi kullanıcısına iletilmesi sürecine ne ad verilir? / Denetim

*- Genel kabul görmüş denetim standartları arasında yeralmayan / Doğrulama
*- *-İç kontrolün olmadığı varsayımıyla bir savın, finansal tablolardaki yanıltıcı beyanlara olan duyarlılığına ne denir /Asıl risk
*- Esas muhasebe verileri arasında yer almayan / Analist Raporu
*- hangisi denetim görüşlerinden biri değildir? / Kısmi
*- İç kontrolün temel unsurlarından olmayan/ Kanıt toplama
*-Bir işletmede amaçların belirlenmesi ve bu amaçlara ulaşmayı engelleyen iç ve dış faktörlerin dikkate alınarak yönetim tarzının biçimlendirilmesi işlemine ne ad verilir? / Kontrol çevresi
*-Uygunluk testleri sonucu elde edilen kanıtlar için aşağıdaki faktörlerden hangisine dikkat edilmez? /Kanıt nesnelliği
*-İşletmenin faaliyet yordamlarının ve politikalarının işletmenin herhangi bir bölümün etkinliğinin ve verimliliğinin değerlendirilmesi için gözden geçirilmesi ne tür bir denetimdir / Faaliyet denetimi
*-Herhangi bir hesap için kayıt dışı bir işlemin var olup olmadığının araştırılması denetimin hangi özel amacı içindedir/ Tamlık
Admin
Admin

Teşekkürler : 2147483647
İş/Hobiler : muzik ve site yaparım
Lakap : DjNeFeS

http://www.testereciler.tr.gg